Victoria Katowice - Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie

Rafał Jasik Kierownik drużyny

VikiAdmin

20.08.2014

VICTORIA KATOWICE - SIEMIANOWICZANKA SIEMIANOWICE 0-1 (0-0)

Sędziowie: Robert Reguła (główny), Dominik Helios, Dariusz Puton
Bramka: Ryszard Sołtysik (90+5)
Widzów: około 30
Pogoda: słonecznie, ok. 18 stopni C

Skład Victorii: Adrian Foitzik - Damian Gierczak, Dominik Bartkowiak, Janusz Dyszkowski, Michał Bromboszcz - Michał Kwiatkowski (65' Michał Lubnau), Adrian Klimasz, Piotr Sokół (70' Sebastian Gabryś) - Paweł Kwiatkowski, Michał Błażejczyk, Dawid Jasiura

Pozostali rezerwowi: Fabian Czerny, Kamil Janczarski, Dawid Skalik, Jarosław Marciniak
Trener: Wojciech Kocyba

Opis:
19 sierpień 2014 przejdzie do historii UKS Victoria Katowice jako dzień, w którym zespół seniorski po raz pierwszy wziął udział w rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg Katowice.
W I Rundzie Pucharu Polski los nie był zbyt łaskawy dla nowicjuszy w czarno-czerwonych barwach, bowiem przydzielił nam już w debiucie silny zespół MKS Siemianowiczanka Siemianowice, występujący w Lidze Okręgowej.
Goście co prawda nie przyjechali w najsilniejszym składzie, jednak w ich szeregach znajdowało się kilku graczy z pierwszej jedenastki.
Jak można było się spodziewać wyżej notowany rywal od początku meczu narzucił swój styl gry i przejął inicjatywę na boisku co chwilę zagrażając naszej bramce, na szczęście w tym dniu cały zespół Victorii zagrał znakomite zawody w defensywie.
Doświadczeni zawodnicy MKS-u "bili głową w mur". Nie wykorzystali nawet tak znakomitej sytuacji strzeleckiej jak rzut karny! (wspaniała obrona Adriana Foitzika!). Do przerwy obyło się zatem bez bramek co już było dla naszego zespołu sukcesem.
W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Nasi chłopcy wciąż konsekwentnie utrzymują dyscyplinę taktyczną, a poukładana gra w defensywie przynosi efekty praktycznie do samego końca spotkania.
Dopiero w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry szczęście nas opuszcza, kiedy to przypadkowe dośrodkowanie na tzw. aferę zaskakuje naszego bramkarza i wpada do siatki. Na odrobienie strat niestety nie starcza nam już czasu. Sensacja była blisko! Jednak mimo wszystko po ostatnich bezbarwnych porażkach w meczach sparingowych należy się cieszyć z bardzo dobrego i przede wszystkim ambitnego występu podopiecznych Wojciecha Kocyby.
Na słowa uznania zasługuje również bardzo wysoki poziom sędziowania trójki sędziowskiej którą we wtorkowym meczu tworzyli: Robert Reguła, Dominik Helios i Dariusz Puton.
Rywalom dziękujemy za lekcję i Gratulujemy Awansu!!!

Źródło: UKS Victoria Katowice