GKS Żukowo
GKS Żukowo

Rafał Łuczak

29.12.2014

Na inaugurację III ligi kobiet w Bytowie nasz zespół w drugim meczu odniósł drugie zwycięstwo pokonując 7:2 zespół GKS Żukowo.

Mecz rozpoczął siędla nas bardzo dobrze już po 3 min prowadziliśmy 2:0. W 1 min Aneta Skoniecka wykorzystała nieporozumienie zawodniczek Żukowa w ich polu karnym i było 1:0. W 3 min po zagraniu Justyny Siwik Paulina Landwójtowicz podwyższyła na 2:0. W 22 i 25 min Justyna Siwik zdobyła dwie kolejne bramki. Szansę na podwyższenie wyniku miała też Aneta Skoniecka, ale bramkarka GKS-u wyszła zwycięsko z pojedynku sam na sam. W 30 min po błędach naszej obrony Paulina Magulska strzeliła bramkę dla gości. Na początku drugiej połowy w 46 min Dagmara Murawiecka po podaniu od Justyny Siwik podwyższa wynik na 5:1. Minute później po dobitce Dominiki Meyer z najbliższej odległości rywalki zdobyły drugiego gola. W 51 min dwójkowa akcja Anety Skonieckiej i Justyny Siwik zakończona szóstym trafieniem tej ostatniej. W 65 min Karolina Rużyła strzałem z ok. 25 metrów zaskoczyła golkiperkę gości ustalającwynik meczu na 7:2.

- Najbardziej jestem zadowolony z gry najmłodszych zawodniczek, które wyszły w pierwszym składzie. Co raz lepiej radzą sobie też zawodniczki, które w zeszłym sezonie dopiero wchodziły do składu. Cały czas szukamy optymalnego ustawienia środka pomocy.