Brak kar

am.gwiazda2000

02.11.2014

autor: SMS_Wloclawek, 2014-11-02 17:07

Po raz pierwszy od czterech kolejek możemy ponownie napisać coś miłego o postawie naszego zespołu. W dniu dzisiejszym bardzo dobrze prezentowaliśmy się w akcjach ofensywnych - osiem strzelonych bramek, cała masa stworzonych sytuacji podbramkowych i wiele treści z treningu przeniesionych na rywalizację ligową. Niestety aż trzy razy poważnie zaspaliśmy podczas gry obronnej, bo ten mecz zdecydowanie należało skończyć "na zero z tyłu".

Szczególnie dobra w naszym wykonaniu była pierwsza połowa. Przez większość czasu gry praktycznie wzorowo spełnialiśmy przedmeczowe założenia taktyczne. Zespół z Brodnicy nie był w stanie ani razu zagrozić naszej bramce, a sami co chwilę stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje bramkowe. Efekt był piorunujący, bo już po jedenastu minutach prowadziliśmy 3:0.

Zdecydowanie gorzej prezentowaliśmy się w drugiej części gry. Mimo, iżspotkanie cały czas było pod naszą kontrolą, to w wielu momentach pozwoliliśmy sobie na zbyt dużą nonszalancję i spadek tempa gry. Dwa zupełnie niepotrzebne błędy i podarowany rzut karny skutkowały stratą aż trzech bramek! W dotychczas rozegranych dziesięciu kolejkach straciliśmy zaledwie siedem bramek, a tylko w dzisiejszym meczu pozwoliliśmy rywalom na aż trzy trafienia.

Całość naszej gry należy jednak oceniać pozytywnie. Wszystko wskazuje na to, że zespół złapał bardzo potrzebny wiatr w żagle na ostatnie dwa ligowe spotkania tej jesieni.

SMS Włocławek - Sparta Brodnica 8:3 (4:0)

1:0 - Głowacki (asysta Czerwiński) 7'

2:0 - Czerwiński (asysta Miłek) 9'

3:0 - Głowacki (asysta Półtorak) 11'

4:0 - Głowacki (asysta Bieniek) 25'