Autor:

Kielon Kielonowski

Utworzono:

01.10.2017

Nogat Malbork Dnia 15 października o godz. 16:00 został rozegrany mecz w ramach 9 kolejki o mistrzostwo klasy B pomiędzy Nogatem Malbork,a Błyskawicą Postolin. Nogat Malbork pokonał Błyskawicę Postolin 2:1. Pierwsza bramka padła kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego.Rzut rożny, piłka zagrana w pole karne nie znalazła adresata,powstaje małe zamieszanie i najsprytniejszy w tej akcji okazał się Paweł Wilczewski,który ubiega bramkarza strzelając swoją 6 bramkę w tym sezonie. Nogat przeważa, Nogat atakuje, kolejny stały fragment gry do piłki podchodzi Kamil Wroński, dośrodkowanie..i to co zrobił Piotr Witkowski na długo zapadnie zawodnikom jak i kibicom obecnym na meczu w pamięci.Strzał głową z 11 m perfekcyjny,piłka odbija się od poprzeczki,lini bramkowej,a następnie ląduje w siatce...piękna bramka!(była to pierwsza bramka Piotra Witkowskiego w barwach Nogatu). Kilka minut później gospodarze mogli prowadzić już 3:0, rzut karny podyktowany za faul na Grzegorzu Kulik, do piłki podchodzi pewny jak do tej pory wykonawca rzutów karnych Krzysztof Nosko(100% skutecznosci w poprzednich meczach), strzela mocno w prawy róg bramki lecz tym razem to bramkarz wychodzi obronną ręką. Niestety po karnym coś się zacięło, Błyskawica strzela kontaktowego gola po błędzie obrońcy,a zawodnicy Nogatu marnują 100% sytuacje, m.in Grzegorz Kulik dwukrotnie pudłuje stojąc sam,nieatakowany 10 m od bramki. Do przerwy 2:1. Po przerwie Nogat dalej szturmuje bramkę gości,strzela,stwarza "100%"sytuacje,ale niestety skuteczność w tym dniu Nogatu Malbork była tragiczna,kolejne niewykorzystane "setki" przez praktycznie wszystkich ofensywnych zawodników gospodarzy. Do tego młody sędzia,który odgwizdał chyba więcej spalonych w meczu niż inni razem wzięci w poprzednich spotkaniach. Nogat mógł wygrać to spotkanie bardzo wysoko, pewnie,ale niestety nie udało się już pokonać dobrze spisującego się bramkarza z Postolina. Najważniejsze są jednak zdobyte 3 pt.Dzięki kolejnym punktom Nogat zbliżym się do lidera na 1 pt !! Już za tydzień wyjazdowy mecz z drużyną GKS Straszewo,która nie wygrała jak dotąd żadnego spotkania w tym sezonie i na pewno na własnym boisku będą chcieli pokrzyżować plany Nogatowi w w walce o pozycję lidera klasy B.