Unia Solec Kujawski Gospodarze

Maksymilian Krupiński Trener

redaktor

27.06.2016

Okręgowe władze piłkarskie wpadły na pomysł, aby zaległy mecz z rundy jesiennej rozegrać w lutym. Spotkanie było ciekawe i prowadzone w szybkim tempie. Do zmiany stron nieznaczną przewagę mieli gospodarze. Po przerwie w pierwszych minutach gra była wyrównana. Później dominowała Unia, jednak trudną przeszkodą w zdobyciu goli okazał się dobrze prezentujący się bramkarz „wojskowych". Szkoda, że reporter z Solca nie wymienił jego nazwiska, ale prawdopodobnie był nim podstawowy zawodnik na tej pozycji - Eugeniusz Gzel. Sprawozdawca postawę bramkarza Zawiszy ocenił jako ambitną. Jeszcze na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, utrzymywał się remis 2:2. Dopiero pod koniec meczu gospodarze strzelili zwycięską bramkę. Według reportera „IKP” spotkanie obserwowało dużo publiczności. Nic nie wspomniano o warunkach do gry, ale z pewnością boisko w lutym nie sprzyjało piłkarskiemu widowisku. Szczególnie zapamiętał ten mecz Kazimierz Zbyryt, ze względu na wiatr i przenikliwe zimno. Kierownictwo klubu zadbało, aby na ten mecz wyposażyć piłkarzy oprócz niebiesko-czarnych „pasiaków” w dodatkowe koszule oraz… rękawice i nauszniki.