Autor:

Stal

Utworzono:

05.07.2015

Skromna wygrana Stali 1:0 z przedostatnim w tabeli Orłem Źlinice oraz remis Polonii Głubczyce z ostatnim Piastem Strzelce Opolskie, pozwoliły naszemu u zespołowi dogonić lidera. Gola na wagę zwycięstwa w sobotnim meczu zdobył dla brzeżan Łukasz Bonar.

Stal od pierwszych minut miała wyraźną przewagę nad znacznie słabszym rywalem i stwarzała wiele sytuacji bramkowych, ale brak skuteczności tego dnia był wręcz rażący. W 13. minucie po dalekim wrzucie z autu Łukasza Strząbały, Mateusz Poważny najpierw źle trafił w piłkę, a następnie poprawiając trafił w słupek. Chwilę później szczęścia próbował Łukasz Szpak, w 23. minucie bramkarz gości z trudem obronił strzał Dawida Lipińskiego, a dwie minuty później Bartłomiej Kulczycki przegrał z bramkarzem pojedynek sam na sam. Jeszcze przed przerwą szans na otwarcie wyniku nie wykorzystali ponownie Dawid Lipiński i Mateusz Poważny oraz dwukrotnie Łukasz Bonar, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie Stal kontynuowała napór, strzelali Mateusz Poważny i Piotr Józefkiewicz, aż wreszcie w 55. minucie Bartłomiej Kulczycki przeprowadził rajd prawym skrzydłem zagrał piłkę na 16. metr, ta minęła Dawida Lipińskiego, ale dopadł do niej Łukasz Bonar i silnym płaskim strzałem ulokował w bramce.

W 60. minucie w brzeskim zespole nastąpiła zmiana, Tomasz Raczyński zastąpił Damiana Michalaka i w ten sposób zagrał po raz 200. w lidze w barwach brzeskiego klubu.

Tymczasem Stal starała się podwyższyć swoje prowadzenie, ale skuteczność znów zawodziła. Goście za to, im było bliżej końca meczu, to coraz śmielej atakowali i kilka razy zmusili do interwencji Marcina Raczkowskiego. Jednak ani brzeżanie, ani zawodnicy Orła, nie potrafili już trafić do bramki i mecz zakończył się cenną wygraną brzeskiego zespołu.