MKS Radymno Gospodarze

Dariusz Dubiel Trener

WESOŁAZADĄBROWIE

17.12.2014

W sobotę 17. maja 2014 r. Wesoła Zadąbrowie przegrała wyjazdowe spotkanie w Radymnie. Przez cały mecz gospodarze posiadali wyraźną przewagę, od pierwszych minut stwarzając mnóstwo sytuacji pod naszą bramką. Już w 6. minucie bliski celu był Krzysztof Luft, jednak jego strzał z 5. metrów powędrował tuż nad poprzeczką. Jeszcze lepszej okazji w 10. minucie nie wykorzystał Przemysław Wolański, przegrywając pojedynek "sam na sam" z Jackiem Mazurem. Bramka dla MKS-u padła w pozornie niegroźnej sytuacji. Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło na głowę Wolańskiego i po otarciu się o obrońcę Wesołej wpadło do bramki. Gospodarze mogli podwyższyć wynik już w 19. minucie, ale kolejnej sytuacji "sam na sam" nie wykorzystał zawodnik MKS-u. Jeszcze w pierwszej połowie z dystansu uderzał Grzegorz Olech, ale ponownie świetnie interweniował Mazur. W drugiej części meczu gospodarze ograniczyli się głównie do uderzeń z dystansu, z którymi doskonale radził sobie jednak bramkarz Wesołej. W 86. minucie drugą bramkę w meczu strzelił najlepszy w barwach MKS-u Wolański, ustalając wynik spotkania. Najlepszą okazją na zdobycie bramki dla Wesołej była sytuacja z 90. minuty, gdy piłkę po strzale Roberta Tyrawskiego już zza linii (zdaniem naszych zawodników) wybijał bramkarz MKS-u. W spotkaniu w Radymnie borykaliśmy się z kolejnymi problemami kadrowymi. W zespole po raz kolejny zabrakło P. Zięby i G. Tyrawskiego, a po 15. minutach boisko opuścił zmagający się z kontuzją Ł. Andrejko. Od meczu z Czuwajem drużyny Wesołej nie prowadzi już także trener Mirosław Szot, który zrezygnował ze sprawowanej funkcji z powodu podejścia części zawodników do treningów. W spotkaniu drużyn, które nie wygrały od 5. kolejek lepsza okazała się zatem ekipa Dariusza Dubiela, awansując na 10. miejsce w tabeli. Wesoła zanotowała 7. porażkę w rundzie wiosennej, utrzymując jednak straty do sąsiednich drużyn, które w tej kolejce solidarnie przegrały swoje mecze.