LZS Lubrza

Biegły

20.11.2014

Wreszcie upragnione zwycięstwo!!!

Nasz zespół w 8 kolejce rozgrywek wygrał na własnym boisku z drużyną KS Cisowa Kędzierzyn Koźle 3:1 (2:1). Od początku spotkania nasza drużyna wykazywała dużo chęci do gry. Już w 2 minucie bliski zdobycia gola był Kamil Lubaszka, jednak po strzale z ostrego kąta piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką. Więcej szczęścia miał ten sam zawodnik kilka nminut później, kiedy to po precyzyjnym dośrodkowaniu Tomka Gurgula skierował piłkę głową do siatki i mamy 1:0. Następne minuty, to wyrównana gra z obu stron, ale na nieszczęście goście w 20 minucie doprowadzają do wyrównania. mocne uderzenie zawodnika gości podbija jeszcze nasz obrońca, co utrudniło interwencje Mateuszowi Kroczyńskiemu i mamy 1:1. Trzeba podkreślić, że przez cały mecz nasz golkiper grał bardzo pewnie i spokojnie. Po stracie bramki nasz zespół nie załamał się, wręcz przeciwnie coraz częściej zagrażał bramce gości.Bliski szczęścia był ponownie Kamil Lubaszka, jednak po mocnym uderzeniu bramkarz instynktownie wybił piłkę na rzut rożny. Bliscy gola byli Norbert Moraczewski, Tomek Kociołek i Łukasz Łubniewski, jednak brakowało szczęścia do 35 minuty... wtedy pięknym prostopadłym podaniem popisał się Łukasz Łubniewski, a w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Zabiegała i bardzo pewnie wykończył tą sytuację. Mamy 2:1.

Druga połowa podobnie jak pierwsza mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia ze strony naszego zespołu. W 47 minucie ładny rajd prawą stroną boiska Kamila Lubaszki dogranie na 7 metr do niepilnowanego Norberta Moraczewskiego, jednak naszemu napastnikowi brakuje szczęścia i piłka zatrzymuje się na poprzeczce. Cała druga połowa to wyrównana gra z obu stron. Nasi zawodnicy grali bardzo dobrze zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Udokumentowanie zasłużonego zwycięstwa przyszło w 85 minucie kiedy piłkę po wybiciu bramkarza na 20 metrze przyjął Kamil Lubaszka, który wykorzystał zderzenie golkipera gości ze swoim obrońcą i precyzyjnym lobem umieszcza piłkę w siatce. Wynik końcowy 3:1!!!

Za to zwycięstwo brawa należą się wszystkim naszym graczom. Wywalczyliśmy pierwsze 3 punkty po bardzo dobrej grze w obronie i ataku. Brawo chłopaki. Miejmy nadzieję, że kolejne spotkania w wykonaniu naszego zespołu będą równie udane!