LZS Lubrza Gospodarze

Lubrza

Biegły

15.11.2014

W dzisiejszym meczu wywalczyliśmy pierwszy punkt w A-klasowych rozgrywkach. Do meczu nasz zespół przystąpił w niepełnym składzie. W kadrze meczowej z różnych powodów zabrakło Damiana Bogusza, Marcina Kaszuby, Łukasza Kaspryka, Andrzeja Kalisza, Jarka Maciucha, Mateusza Kroczyńskiego, Wieśka Rajewicza, Michała Sokołowskiego, Przemysława Rożka oraz Tomka Gurgula. Mecz pokazał, że na tym etapie rozgrywek warto mieć długą i wyrównaną kadrę. Pierwsza połowa była wyrównana. W 15 minucie goście otwierają wynik meczu po błędzie naszej obrony. Po tej bramce nasze akcje są coraz składniejsze. W 27 minucie po ładnym prostopadłym zagraniu Kamila Lubaszki bramkę strzela nasz młodzieżowiec, w dzisiejszym meczu, Kamil Surmacz. Z każdą minutą nasza przewaga rośnie. W 35 minucie po dośrodkowaniu Łukasza Łubniewskiego piłkę przyjmuje Paweł Mochnik i technicznym uderzeniem pokonuje bramkarza gości. Jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć prowadzeniem a gości e wyrównują po prostopadłym zagraniu i nieporozumieniu bramkarza i naszej obrony. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa to prowadzenie gry przez naszą drużynę. Mieliśmy przewagę w środkowej części boiska. Pod koniec meczu goście najpierw mieli piłkę meczową (napastnik gości przestrzelił w dobrej sytuacji) a następnie musieli kontynuować grę w 10-tkę (czerwona kartka w 85 minucie). Wynik do końca nie uległ zmianie. Należy pochwalić dobre prowadzenie meczu przez trójkę sędziowską. Sędziowie popełnili właściwie tylko jeden błąd. W 75 minucie faulowany w polu karnym gości był Tomek Kociołek lecz sędzia nie dostrzegł przewinienia. Szkoda 2 punktów ale wydaje się że wszystko idzie we właściwym kierunku.